Tatilin tadı sanatla çıkar

Melisa Vardal – Bayram geldi, uzun bir tatil başladı! Kimileri tatil yörelerine kaçarken şehirde kalmayı tercih edenler bu uzun tatilde ‘sanat’la iç içe bir program yapabilirler. Stand-up gösterilerinden çocuk atölyelerine, tiyatro oyunlarından konserlere kadar her yaşa ve ilgi alanına hitap eden etkinliklerle dolu dolu bir bayram tatili ajandası hazırladık.  

Kahkaha tufanı 

Bayram tatilinde farklı mekânlarda birbirinden eğlenceli stand-up gösteriler var. 16 Haziran’da Efsane Beyoğlu’nda Hayda Mehmet Mayda’nın bayrama özel gösterisiyle yer alıyor. 18 Haziran’da Motto Sahnesi’nde ve yine Efsane Beyoğlu’nda stand-up geceleri düzenlenecek. 20 Haziran’da The Mentalist Pub’da açık mikrofon, Çarşı Pop Sahnesi’nde Stand-Up Çarşısı ve Moda Sahnesi’nde Pınar Fidan Stand Up gösterisi gerçekleşecek. 21 Haziran’da Infinity Sahnesi’nde Stand-Up Taksim Gecesi ve The Mentalist Pub’da Stand-Up gösterisi kahkaha severleri bekliyor olacak. Aynı akşam Leman Kültür’de Bülent ve Cengiz Üstün kardeşlerin katılımıyla gerçekleşecek Drinks and Draw etkinliği de çizim yapmanın keyfini çıkarmak isteyenlere eğlenceli bir gece vadediyor. Bayram tatilinin bitişinde 23 Haziran akşamı ise bir kuşak çatışmasını sahneye taşıyacak Boomer Talk-Show ile yüzler gülecek. 

Çocukların da yüzü gülecek 

Atatürk Kültür Merkezi’nde bayram boyunca arkeoloji atölyesi, marakas yapımı, ahşap boyama, seramik, geri dönüşüm, erken müzik eğitimi, ritim ve bale atölyeleri gibi birbirinden eğlenceli ve eğitici etkinlikler çocukları bekliyor. Ayrıca yine aynı tarihlerde Picasso, Van Gogh, Henry Moore gibi ünlü ressamların eserlerini yakından tanıma fırsatı sunan atölyeler de minik sanatseverleri ağırlayacak. Ayrıca Rahmi M. Koç Müzesi’nin 22 Haziran’da düzenleyeceği Bitki Atölyesi ve Çim Kafadarlar ile çocuklar doğayla buluşacak. 

Perde kapanmıyor 

Bu uzun tatilde tiyatroda bayram havası esecek. 18 Haziran’da Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde Okan Bayülgen’in başrolünde olduğu Shakespeare’in eserinden uyarlanan “Richard” tiyatroseverlerle buluşacak. 19 Haziran’da Torium Sahne’de “Seviyorsan Git Ayrıl Bence” ve İkincikat Kadıköy’de Dostoyevski’nin eseri “Yeraltından Notlar” izleyicilerin karşısına çıkacak. 20 Haziran’da Sahnehane Üsküdar’da hem “Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu” hem de “Bir Delinin Hatıra Defteri” oyunları var. Aynı akşam Kadıköy Boğa Sahne’de “Yıllar Sonra TBT” adlı oyun sahnelenecek. 21 Haziran’da Cafe Theatre’da Metin Zakoğlu’nun “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz” ve Moda Sahnesi’nde “Otello! Seyircili İntikam Provası” adlı oyunlar yer alıyor. Yine aynı sahnede “Faust” da izleyicilerle buluşacak. 22 Haziran’da Trump Sahne’de “Mahşeri Cümbüş”, Moda Sahnesi’nde “On İkinci Ev” ve “Dıkşın: Büyük Şans” perde açacak. Aynı gün AKM’de “Şiirsel Dans Sırası: Sadece Mavi Yeşil Dağlar ve Nehirler Resminin Dansla Tasviri”, Suadiye Sahne’de “Haybeden Gerçeküstü Aşk” ve Kadıköy Eylül Sahne’de “Kuşları Bile Vurdular” seyircisini bekliyor olacak. 22 Haziran’da Kadıköy Boa Sahne’de “Ne Olacak Bu Yusuf Umut’un Hâli” adlı oyun sahnelenecek. Bayram tatilinin son gününde, 23 Haziran’da İstanbul Moda Sahnesi’nde “Bütün Çılgınlar Sever Beni” adlı oyunla tiyatro perdeleri kapanacak. 

Bayram tatilinde müzikseverler de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde unutulmaz konserlerle coşacak. 16 Haziran’da Nazan Öncel, 17 Haziran’da Selda Bağcan Senforock Konseri ile müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak. 19 Haziran’da  Kenan Doğulu, Harbiye Açıkhava Sahnesi’ni sevilen şarkılarıyla dolduracak. 22 Haziran Ogün Sanlısoy, Blind Sahnesi’nde en sevilen şarkılarıyla rock sevenlere coşkulu bir gece yaşatacak. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir